A HECSMSZ figyelmet fordít a gondjaira bízott halállományok sokszínűségének megőrzésére.
A fenti céllal összhangban kialakított érvényes halgazdálkodási tervben foglaltak szerint történt a nyári előnevelt telepítés és most az őszi kihelyezés is. A 300 kg tömegű szállítmány a Rideg&Rideg Kft Homokmégyi telepén nevelkedett. Szabadon engedésük mintegy 1.000 darabbal gazdagította a megyei folyók állományát.
A kecsege jelenleg jogszabályi védelem alatt áll. A horogra akadt példányokat mérettől függetlenül a legkíméletesebben és a leggyorsabban vissza kell bocsátani éltető elemükbe. A szisztematikus ivadék és növendék kihelyezések eredményeként bízunk az állomány erősödésében , amely reményeink szerint lehetőséget ad majd a jelenlegi tilalom feloldására.
A menyhalak Bajáról a Megafish Kft.telephelyéről érkeztek. A 4.800 db egynyarast számláló tétel, szintén a folyókba került. A menyhal állomány erősítése alapot adhat a legelszántabb pecások téli horgászatához.
A menyhal gazdasági jelentősége nálunk kicsi, hiszen aktív időszaka, amely egyben ívási ideje is, kívül esik a fő horgász idényen, ezért célzottan igen kevesen horgásznak rá. A menyhal kapására a folyópartok homokpadjain, leginkább a téli estéken számíthatunk. Mivel a menyhal csapatban jár, az első kapás után kis szerencsével többre is számíthatunk. Életmódja alapján a vízfenéken mozog, íváskor tömegesen megy a megszokott ívóhelyekre, így akkor jó eséllyel szép zsákmányra is szert tehetünk.
Horgászata: 2014. január 1-től méretkorlátozás alá esik. Tilos kifogni és megtartani a 25 cm alatti példányait. A naponta megtartható mennyiség menyhalból 2018 december 31 óta 3 kg (ugyan ez a szabályozás vonatkozik a sügérre és a domolykóra). Magyarországon a Magyar Horgászban közölt eddigi magyar horgászrekord szerint 3,56 kilogramm volt a legnehezebb kifogott példánya.
A telepítésekről további képek a galériában tekinthetők meg
HECSMSZ